22 Haziran 1977 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokulu sırasıyla, Trabzon, İstanbul ve Ankara’da tamamladı. Ankara’da geçen ortaokul ve lise(Ankara Merkez İ.H.L) eğitiminin ardından iş hayatına atıldı. Çok ilgi duyduğu Elektronik Haberleşme alanında faaliyet gösteren çeşitli kuruluşlarda staj ve çalışma imkânı buldu. 1992 yılında yeni kurulmaya başlanan yerel ve bölgesel televizyonlarda çeşitli görevler aldıktan sonra 1998-2002 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Elektronik Haberleşme bölümünü bitirdi.

Birçok radyo ve televizyon kuruluşlarına teknik hizmetler verdikten sonra 2004 yılında yine aynı alanda faaliyet göstermek üzere RFTech Yayıncılık Sistemleri Ltd. şirketini kurdu ve yurt çapında 50’ye yakın radyo ve televizyon kuruluşuna teknoloji ve yüksek frekans çözümleri sağladı.

2009 yılında kurduğu Bereket Radyo ve TV Yayıncılık A.Ş.  ile dünyanın ilk 24 saat sürekli yayın yapan tematik tarım televizyonunu Türk izleyicisiyle buluşturdu. Halen Bereket TV Yönetim Kurulu Başkanlığı ve RFTech Ltd. Genel Müdürlüğü görevlerini yürüten Halilullah KASAP, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Türkiye’nin haberleşme teknolojileri üretimi konusunda dünya ile yarıştan koptuğunu düşünen Halilullah KASAP, küresel ısınma ve iklim değişiklikleri münasebetiyle dünyada yaklaşan açlık tehlikesine karşın Türkiye’nin coğrafi ve stratejik üstünlüklerini fark ederek Türk insanının dikkatini ülkemizin tarımsal potansiyeline çekmek istemektedir.

Bereket TV Yönetim kurulu başkanı Sn. Halilullah KASAP önümüzdeki 10 yılın, uluslararası platformda güç algısının, teknoloji ve silah üstünlüğünden ziyade, sağlıklı ve doyurulabilen insan nüfusu üstünlüğüne kayacağı bir süreç olacağı düşüncesindedir.

Bu münasebetle, önümüzdeki 10 yıl zarfında dünyamızı bekleyen yeni konjonktürel durumda, ülkemizin jeo-politik ehemmiyetine vurgu yapan Sn. Halilullah KASAP, insanımızı, iyi tarım uygulamaları, sağlıklı gıda ve sağlıklı insan nüfusunun artan önemi konusunda bilinçlendirmek üzere yayıncılık faaliyetleri yapmayı kendine görev edinmiştir.